Veliköy Mh. Vatan Cd. No:15-19 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
05538554158
salih@turktest.com.tr

Kartal Osgb

Kartal Osgb

Kartal Osgb

Osgb’nin içeriği nedir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanıp yürürlüğe giren 6331 Sayılı Kanun OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) işyeri güvenliği ile birlikte işçi sağlığı ve güvenliğini esas alır. İş güvenliği kavramı iş dünyasındaki rekabetin de ortaya çıkardığı sorunlardan biri olan işçi sağlığı risklerine karşı getirilen önlemleri kapsar. İş kazası kapsamına giren her türlü risklere karşı İş Güvenliği tedbirlerini ele alır. OSGB, yasal mevzuat uyarınca zorunlu bir çalışma olup, bu konuda gerekli işlemleri yapmayan işletmeler hakkında ceza müeyyideleri de söz konusudur.

Osgb danışmanlığının kapsamı nedir?

Kartal Osgb

Kanunlar misyon itibariyle belli bir ihtiyaç çerçevesinde hazırlanıp yürürlüğe sokulur. Osgb’de bu eksende işçi sağlığını esas alarak, özellikle iş kazalarındaki artışı önlemeye yönelik hazırlanmıştır. Osgb ile ilgili kuruluşlarda yetkilendirilmiş uzmanlar yetiştirilmekte ve buna ilişkin muhtelif eğitim programları sunulmaktadırlar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bu kuruluşlarda işyeri hekimliği, sağlık personelirisk analizi ve değerlendirme ile diğer iş güvenliği eğitimleri sunulmaktadır. Bunun dışında acil durum eylem planı ile A tipi ve B tipi tahliye planlarıyla ilgili bilgiler uzman eğitmenlerce verilmektedir. Tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı çerçevesinde ise; patlamadan korunma dökümanı, işyeri iç yönetmeliği, tehlikeli bölge planı ve asbest sökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Acil Eylem planında neler yapılır?

Osgb eğitim programında önemli bir konu da acil eylem planıdır. Kartal Osgb hizmetinde de acil eylem planı ders olarak sunulmaktadır. Acil eylem planında esas olansa acil tahliye planının hemen uygulanmasıdır. A tipi tahliye; deprem, savaş, terör saldırısı, yıldırım, seller, büyük ölçekli yangın felaketlerinde geçerlidir. B tipi ise küçük çaplı yangınlar, kimyasal madde sızıntısı gibi durumlarda geçerlidir. Dolayısıyla Kartal İş Güvenliği bu tip tehlikeler için önceden güvenlik tedbirlerini incelemeyi esas alır.

Örneğin Kartal yangın eğitimi sayesinde işçiler hiç yaralanmadan ya da asgari zararla kurtulur. Aynı durum Kartal ilk yardım eğitimi için de geçerli olup güvenli bir şekilde uygulanır. Tüm bu Osgb sürecinde Türktest deneyimli personeli ve kaliteli eğitmenleriyle değerli danışanlarına hizmet sunmaktadır. Ayrıca İşyeri Hekimi eğitimi de hizmet faaliyetleri arasındadır.

Kartal Osgb, Kartal İş Güvenliği, Kartal İşyeri Hekimi, Kartal Yangın Eğitimi, Kartal Risk Değerlendirme, Kartal Yüksekte Çalışma, Kartal TMGD, Kartal OSGB İşlemleri  ile ilgili detaylı bilgi almak için Türktest uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: