Veliköy Mh. Vatan Cd. No:15-19 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
05538554158
salih@turktest.com.tr

Periyodik Kontroller

Periyodik Kontroller

 

İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği gereği İşveren işyerinde kullanılan iş ekipmanının kullanıma başlamadan önce ve belirli periyotlarda  kontrolünü yapar yada yetkili kişi veya kuruluşlara yaptırır. Yönetim akademisinden bu hizmetleri tecrübeli uzmanlarımız ile sizlere sunmaktadır.

Test ve kontrol yapılarak ekipmanınızdaki riskler ve eksiklikler belirlenir  ve tarafınıza raporlanır.

Periyodik kontrollerde aşağıdaki şartlara uyulur;

  • İş ekipmanının güvenliğinin kurulma ve montaj şartlarına bağlı olduğu durumlarda, ekipmanın kurulmasından sonra ve ilk defa kullanılmadan önce ve her yer değişikliğinde ekipmanın, periyodik kontrolleri yapmaya yetkili kişiler tarafından kontrolü yapılır, doğru kurulduğu ve güvenli şekilde çalıştığını gösteren belge düzenlenir.
  • İşverence, arızaya sebep olabilecek etkilere maruz kalarak tehlike yaratabilecek iş ekipmanının Periyodik kontrolleri yapmaya yetkili kişilerce periyodik kontrollerinin yapılması sağlanır.
  • Çalışma şeklinde değişiklikler, kazalar, doğal olaylar veya ekipmanın uzun süre kullanılmaması gibi iş ekipmanındaki güvenliğin bozulmasına neden olabilecek durumlardan sonra, arızanın zamanında belirlenip giderilmesi ve sağlık ve güvenlik koşullarının korunması için periyodik kontrolleri yapmaya yetkili kişilerce gerekli kontrollerin yapılması sağlanır.
  • Kontrol sonuçları kayıt altına alınır ve yetkililer her istediğinde gösterilmek üzere uygun şekilde saklanır.

 

PERİYODİK KONTROL SÜRE VE KRİTERLERİ

BASINÇLI KAP VE TESİSATLAR

 

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: