Veliköy Mh. Vatan Cd. No:15-19 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
05538554158
salih@turktest.com.tr

Kadıköy Osgb

Kadıköy Osgb

Kadıköy Osgb

Osgdenilen ortak sağlık ve güvenlik birimleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından son düzenlemeleri yapılarak yayımlanan kanun ve yönetmelikler ile hayatımıza giren bir terimdir. Bu terim anlam olarak işletmelerdeki iş ve işçi sağlığının aynı zamanda da iş güvenliğinin sağlanması için kullanılır. İş güvenliği sağlamak özellikler birçok işçinin çalıştığı büyük ölçekli işletmelerde tüm etkenleri de hesaba katarak bu durumu kontrol altında tutabilmek oldukça zor ve uzmanlık isteyen bir iştir. Burada bahsedilen uzmanlık ise iş güvenliği ve sağlığı uzmanlığıdır. Bu uzmanlık belli eğitimlerden ve oryantasyonlardan geçen kişilerin aldığı bir unvandır. İş yerlerinde işçi sağlığı söz konusu ise mutlaka bir hekim varlığı da söz konusu olmalıdır. Hekimler osgb denilen ortak sağlık ve güvenlik birimleri ile beraber çalışırlar ve bu kişilerin unvanları ise işyeri hekimi olmaktadır.

Osgb ve İşyeri Hekimi Desteği Nasıl Alınır?

Kadıköy Osgb

Kadıköy’de Osgb desteği almak için hem İstanbul içindeki hem de Kadıköy osgb olarak hizmet veren kurumlardan destek alınmalıdır. Bu kurumlara öncelikli olarak firma rehberlerinden ya da internet üzerinden telefon yolu veya e mail yolu ile ulaşım sağlanabilir. İletişime geçilen Kadıköy iş güvenliği firması işletmeye gelerek yapmaları gereken çalışmaları anlatır ve aynı zamanda da bu süreç içindeki işveren sorumluluklarından bahsederler.

Bu aşamadan sonra başlangıç ve temel adım olarak işletmelerde işçilerin durumunu analiz etmek ve potansiyel tehlikeleri tespit etmek amacı ile bir risk analizi çalışması yapılır. Risk analizinden sonra ise işletme sahibi ya da yöneticisi ile bu tehlike içeren noktalara gerekli tedbirlerin alınması tedbir alınamayan ya da herhangi bir durumda oluşabilecek potansiyel tehlikeler için oluşturulan acil durum eylem planı tüm işletme çalışanlarının görebileceği ve anlayabileceği şekilde paylaşılır. Üçüncü adımda ise personel eğitimleri vardır ve Kadıköy ilk yardım eğitimi olarak verilen uygulamalı eğitimler personel için oldukça faydalı olmaktadır. Yangın tatbikatı şeklinde düzenlenen Kadıköy yangın eğitimi de yangın tüpleri ve yangın merdivenleri gibi araçların çalışması da denetlenmiş olur. Türktest firması tüm süreçte iş ortağı olarak yanınızda olur ve yasal gereklilikler konusunda danışmanlık yaparlar.

Kadıköy Osgb, Kadıköy İş Güvenliği, Kadıköy İşyeri Hekimi, Kadıköy Yangın Eğitimi, Kadıköy Risk Değerlendirme, Kadıköy Yüksekte Çalışma, Kadıköy TMGD, Kadıköy OSGB İşlemleri  ile ilgili detaylı bilgi almak için Türktest uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: