Veliköy Mh. Vatan Cd. No:15-19 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
05538554158
salih@turktest.com.tr

Maltepe Osgb

Maltepe Osgb

Maltepe Osgb

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca iş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri sunmak üzerine yetki verilen kurumlara Osgb deniliyor. Birimlerimiz içerisinde işyeri hekimi ve güvenlik uzmanları bulunuyor. Yapılan yasal düzenlemeler ile iş yerlerinin bu birimlerin hizmetlerini almaları zorunlu hale getirilmiştir. İş yerlerinin tehlike sınıflarına göre uzmanların çalışma aşamaları da değişmektedir. Bu alanda Maltepe osgb hizmetlerimizi tercih ederek daha sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortama oluşturulur. Uzmanlar firmanızdaki her türlü riskler karşısında koruyucu, düzeltici ve önleyici faaliyetler hazırlanmaktadır. Çalışma ortamındaki gözetimini ve rehberlik faaliyetleri ile öneriler hazırlayan iş güvenliği uzmanı onaylanan raporlarını işleme almaktadır. Çalışanların sağlığının korunması için gerekli gözetimlerin yapılması gereklidir. Bunun yanında Maltepe iş güvenliği hizmetlerimi içerisinde personelin gerekli eğitimleri alması da yer alıyor.

İş Güvenliği Çalışmalarında Sorumluluklar

Maltepe Osgb

Yıllık çalışma planları hazırlayan güvenlik uzmanları bu alanda acil durum eylem planı hazırlanmaktadır. Doğal afetler ve acil müdahale gerektiren durumların belirlenmesi de bu raporların oluşturulmasında önemlidir. Bunun yanında çalışanların sağlık gözetimlerinin yapılması, oluşabilecek iş kazalarının önüne geçilmesi, meslek hastalıklarının önüne geçilmesi için hazırlanması gereken raporları da işyeri hekimi yürütmektedir. Çalışanların yürüttüğü işlerinde gerekli risk analizi yapılması gereklidir. Güvenlik uzmanları bu çalışmaları ile çalışma ortamındaki iş akışının aksatılmamasına özen gösterilmektedir.

OSGB Hizmetleri ile Maliyetler En Aza İner

Bu alandaki çalışmalarınızı faturalandırarak verginizden düşmeniz söz konusu olabilir. İş yerinizde İSGB kurulduğunda gerekli personel istihdam etmek zorunludur. Personelin riskli durumlar karşısında bilgili olması çok önemlidir. Bu alanda Maltepe ilk yardım eğitimi alan personellerinizin aktif bir sağlık personeli olarak her an oluşması muhtemel sağlık sorunlarına müdahale etmesi ve ilk yardım çalışmaları ile oluşabilecek hayati tehlikeleri en aza indirmesi söz konusu olabilir. Özellikle bu alanda Maltepe yangın eğitimi çok önemlidir. Yangın hemen hemen her iş yerinde karşılaşılabilecek bir risk olduğundan mümkün oldukça personelin bu alanda eğitimli olması çok önemlidir. Tehlikelerin önceden önlenebilmesi için gerekli analizler ve planlamalar ile hazırlıklı olmak gereklidir. Bu alanda Türktest hizmetleri ile firmanızın verimli bir çalışma sistemi elde etmesi söz konusudur.

Maltepe Osgb, Maltepe İş Güvenliği, Maltepe İşyeri Hekimi, Maltepe Yangın Eğitimi, Maltepe Risk Değerlendirme, Maltepe Yüksekte Çalışma, Maltepe TMGD, Maltepe OSGB İşlemleri  ile ilgili detaylı bilgi almak için Türktest uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: