Veliköy Mh. Vatan Cd. No:15-19 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
05538554158
salih@turktest.com.tr

Esenyurt Osgb

Esenyurt Osgb

Esenyurt Osgb

İş kazalarının sürekli olarak artması ve bu kazaların sebebinin büyük çoğunluk ile ihbar ve tedbirsizlik olması nedeniyle bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yönetmelik ve yasalar çıkarmıştır. Yasalara göre belirli şartları karşılayan tüm işletmeler iş sahalarında iş güvenliğine yönelik tedbirler almalı ve aldıkları tedbirleri de Osgb adı verilen kuruluşlar üzerinden belgelemelidir. Yanı şartları taşıyan her işletme ortak sağlık güvenlik birimi ile iş güvenliği konusunda çalışmalar yapmalıdır.

Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri Ne İş Yapar?

Esenyurt Osgb

Kısaca osgb adı verilen bu kurumlar bünyelerinde çalışan iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve işyeri hemşiresi ile işletmelere hizmet verirler. Öncelikli olarak bu hizmeti alacak olan firmalara giderek bir risk analizi yaparlar. Risk analizinde iş sahasında bulunan tehlikeli ve kazaya imkan verebilecek noktalar açıklanmaktadır. Bu noktalar için önlemler alınmakta ve de gerekli ise bir acil durum eylem planı oluşturulmalıdır. İstanbul’da birçok ilçede mevcut olan ortak sağlık güvenlik birimleri Esenyurt ’ta da Esenyurt osgb olarak hizmet vermektedir. Bu çevrede bulunan firmalara iş güvenliği ve işçi sağlığı hizmeti veren Esenyurt iş güvenliği kurumları gerekli tüm yasal prosedürleri yönetmektedir.

Esenyurt İş Güvenliği Merkezleri

Esenyurt ‘ta bulunan osgb firmaları öncelikli olarak iş sahasında risk analizi yapmakta sonrasında da gerekli olan eğitimleri çalışanlara vermektedirler. Esenyurt işyeri hekimi anlamında gereken tüm eğitimleri planlayarak çalışanlara ve işletme yetkilisine bildirmektedir. Bu sayede herkesin katılabileceği verimli bir eğitim olmaktadır. Esenyurt ilk yardım eğitimi acil bir durum karşısında çalışanların birbirine nasıl müdahale edeceğini açıklamaktadır. Esenyurt yangın eğitimi ise yangın çıkması durumunda yangın tüpü kullanılarak nasıl ateşin söndürülmesi gerektiğini içeren bir eğitimdir.

Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerine Ulaşmak

İstanbul OSGB firmalarının çoğu tüm İstanbul’a ve yakında bulunan bölgelere hizmet vermektedirler. Sanayi bakımından oldukça gelişmiş olan ve çok fazla iş sahası bulunan İstanbul’da iş güvenliği firmaları da ciddi bir ihtiyaçtır. Türktest de bu konuda hizmet veren firmalardan birisidir. Firmaya internet sitesi üzerinden ya da firma rehberinden telefon yolu ile de ulaşım sağlanabilir.

Esenyurt Osgb, Esenyurt İş Güvenliği, Esenyurt İşyeri Hekimi, Esenyurt Yangın Eğitimi, Esenyurt Risk Değerlendirme, Esenyurt Yüksekte Çalışma, Esenyurt TMGD, Esenyurt OSGB İşlemleri  ile ilgili detaylı bilgi almak için Türktest uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: