Veliköy Mh. Vatan Cd. No:15-19 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
05538554158
salih@turktest.com.tr

OSGB Nace Kodu Nasıl Öğrenilir?

OSGB Nace Kodu Nasıl Öğrenilir?

OSGB firmalarından hizmet almaya başladığınızda ya da hizmet almaya karar verdiğinizde, yapmanız gerekenlerin başında nace kodunu öğrenmek vardır. Çünkü NACE kodu olarak ifade ettiğimiz bu kod, işyerinizin hangi tehlike grubunda yer aldığını anlamanızı sağlayacağı gibi ilgili tehlike sınıfında bulunan işyeriniz için OSGB zorunluluğu olup olmadığını, zorunlu olması ya da olmaması durumlarında da hangi hizmetleri, şartları kesin olarak sağlamanız gerektiğini öğreneceksiniz.

Bursa’da bulunan işyeriniz için Bursa iş sağlığı ve güvenliği firmasından hizmet almaya başlama aşamasında öğrenmeniz gereken OSGB nace kodu nasıl alınır, yazımızda açıklıyoruz.

OSGB Nace Kodu Nasıl Alınır, Nasıl Öğrenilir?

OSGB Bursa firmalarından hizmet talebinde bulunmadan önce nace kodunuzu öğrenin, işletmenizin hangi tehlike sınıfında yer aldığını da öğrenerek, neler yapmanız gerektiğini belirleyebilirsiniz.

 

  • Nace kodu firmanızın SGK sicil numarasının 2., 3., 4., 5., 6., ve 7., rakamları, firmanızın nace kodudur.
  • Nace kodunuzu aynı zamanda resmi ito.org.tr web sitesi adresi üzerinden, “sicil kayıtları” sayfasından, ilgili verileri girerek kolay bir şekilde öğrenmeniz de mümkündür.

İşyerinizin nace kodunu öğrendikten sonra yapmanız gereken artık bu kod yardımıyla, işletmenizin hangi tehlike sınıfında olduğunu öğrenmektir. Bu sayede işyeriniz ile ilgili yasalar gereği zorunlu ve gerekli olan sağlık ve güvenlik koşullarını da tamamlayabilirsiniz.

OSGB Nace Kodu ile Tehlike Sınıfını Öğrenmek

Bursa ili sınırlarında bulunan işletmeniz için Bursa OSGB firmalarından hizmet alma aşamasında nace kodunuzu sorgulayarak, işletmenizin dahil olduğu tehlike sınıfını öğrenebilir ve buna göre önlemler alabilirsiniz.

Nace kodu ile tehlike sınıfını öğrenmek için resmi gazetenin resmi web sitesi üzerinde yayınlanan; “EK-1 İşyeri Tehlike Sınıfları Listesi” ekini indirmeniz, sonrasında bu listeyi uygun bir program ile açarak bu liste üzerinden nace kodunuzu aratmalısınız. Nace kodunuzun dahil olduğu satırı bularak, kolayca işletmenizin hangi tehlike sınıfında olduğunu öğrenebilirsiniz.

İşyeri tehlike sınıfları; “tehlikeli”, “az tehlikeli” ve “çok tehlikeli” olmak üzere, üç farklı tehlike grubuna ayrılmıştır. Yaptığınız nace kodu ile tehlike sınıfı öğrenme işlemleri ile işletmenizin bu üç farklı tehlike grubundan hangisine dahil olduğunu öğrenebilecek ve buna göre gerekli önlemlerinizi alacaksınız.

 

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: