Veliköy Mh. Vatan Cd. No:15-19 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
05538554158
salih@turktest.com.tr

Silivri İş Güvenliği

Silivri İş Güvenliği

İş güvenliği terimi büyük işletmelerde ve özellikle çok fazla sayıda işçinin çalıştığı yerlerde hayati öneme sahip bir konudur. Bu durum aynı zamanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan yönetmelikler de işletmeler için zorunlu bir durum haline getirilmiştir. Yönetmeliğe uymayan ya da aykırı davranan işletmelere uygulanacak olan yaptırımlar da yönetmelikte açık şekilde belirtilmiştir.

Silivri İş Güvenliği

Silivri iş güvenliği konusunda da o bölgede mevcut olan işletmeler dolayısı ile oldukça hassas bir bölgedir. Bu durum da Silivri osgb hizmeti veren ortak sağlık ve güvenlik birimlerinin sayılarının artmasına ve bu bölgeye de özel hizmet götürmesine imkan vermiştir. Osgb kurumlarında bulunan Silivri işyeri hekimi de bu bölgedeki işletmelerden ortak olarak sorumlu olmakta ve gerekli konularda periyodik kontrolleri yapmaktadır. Tüm iş güvenliği faaliyetleri öncelikli olarak risk analizinin yapılması ve tehlike noktalarının belirlenmesi ile başlamaktadır. Silivri risk analizi de ortak sağlık güvenlik biriminde görev yapan iş sağlığı ve güvenliği uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Eğitimler ve Tatbikatlar

İşyerlerinde risk analizleri yapıldıktan ve bu noktalara özel önlemler alındıktan sonra iş güvenliği bilincinin gelişmesi için bir dizi eğitim ve tatbikat yapılmaktadır. Bu eğitimlerde ilki tüm personelin katılımının sağlanacağı Silivri yangın eğitimi olmaktadır. Bu eğitim aynı zamanda tatbikat ile de pekiştirilip iş güvenliği bilincinin gelişmesi sağlanmalıdır. Silivri ilk yardım eğitimi yangın eğitiminden sonra en önemli eğitimlerden birisidir. İşyeri hekimi tarafından verilen bu eğitim bir kaza anında sağlık ekipleri gelene kadar ilk müdahalenin gecikmeden yapılması için oldukça önemlidir.

Türktest

Silivri’de iş güvenliği hizmeti veren ortak sağlık güvenlik birimlerinden birisi de Türktest kurumudur. Osgb kurumunda yeterli sayıda iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve işyeri hemşiresi görev yapmaktadır. Osgb kurumları aynı zamanda yasal olarak gerekli iş güvenliği dosyalarının be dokümanlarının tutulmasını sağlamaktadır. Türktest kurumlarına ulaşmak için internet sitesinde bulunan adres ve telefonları kullanabilir dilerseniz kurumun geçerli olan e mail adresinden de istediğiniz her saat ulaşım sağlayabilir ve konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Silivri Osgb, Silivri İş Güvenliği, Silivri İşyeri Hekimi, Silivri Yangın Eğitimi, Silivri Risk Değerlendirme, Silivri Yüksekte Çalışma, Silivri TMGD, Silivri OSGB İşlemleri, Silivri KOSGEB Danışmanlığı, Silivri Mobil Sağlık Aracı, Silivri Çevre Danışmanlığı   ile ilgili detaylı bilgi almak için Türktest uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: