Veliköy Mh. Vatan Cd. No:15-19 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
05538554158
salih@turktest.com.tr

PATLAMADAN KORUNMA DOKÜMANI

PATLAMADAN KORUNMA DOKÜMANI

Yasal olarak işverenin patlayıcı ortamdan kaynaklanan özel riskleri değerlendirmesi ve patlamadan korunma dokümanı hazırlaması gerekir.
Yönetim akademisi Patlamadan korunma uzmanları; firmanızdaki Patlayıcı ortam oluşma ihtimallerini bu ortamın kalıcılığını, tutuşturucu kaynaklarını bulma, işyerinizde bulunan , kullanılan maddelerin karşılıklı etkileşimleri, potansiyel patlama etkisinin büyüklüğü göz önüne alarak risk değerlendirmesi yapar ve patlamadan korunma dokümanı hazırlar.

Hazırladığımız Patlamadan Korunma Dokümanında;

  • Patlama riskinin belirlenmesi ve değerlendirilmesi sayısal hesaplamalara dayandırılacaktır.
  • Hesaplama sonrası alınacak asgari önlemler sunulacaktır.
  • Doküman da çalışma yerleri ve uyarı cihazları da dâhil olmak üzere iş ekipmanının tasarımı, işletilmesi, kontrolü ve bakımının güvenlik kurallarına uygun olarak bilgi sağlamalı,
  • Patlamadan korunma dokümanı işyerinde, iş ekipmanında veya iş organizasyonunda önemli değişiklik, genişleme veya tadilat yapıldığı hallerde güncellenebilir olmalı,
  • Patlamadan korunma dokümanı işletmenin mimari ve fiziki koşulları ile çevre işletmelerin etkilenme olasılıkları göz önünde bulundurularak hazırlanacak olup, gerektiğinde patlama riski olan bölgelerin resim veya çizimlerle desteklenerek anlatılacaktır. Ayrıca dokümanın iyi anlaşılması için 1 saatlik önleyici tanıtım eğitimi verilecektir.
  • Firmanız için patlama olmaması adına alınacak önlemlerle ilgili danışmanlık hizmeti verilmesi ve önerilerimizin uygulama alınması gerekir.

 

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: