Veliköy Mh. Vatan Cd. No:15-19 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
05538554158
salih@turktest.com.tr

MESLEKİ EĞİTİM BELGESİ

MESLEKİ EĞİTİM BELGESİ

Mesleki Eğitim Belgesi nedir, Mesleki Eğitim Belgesi yönetmeliği, Mesleki Eğitim Belgesi sorgulama, Mesleki Eğitim Belgesi nereden alınır, Mesleki Eğitim Belgesi veren kurumlar, Mesleki Eğitim Belgesi cezası gibi birçok konuda sorularınızın cevaplarını bu makalemizde bulabilirsiniz..

İstediğiniz takdirde TÜRKTEST ile iletişime geçerek Mesleki Eğitim Belgesine sahip olabilirsiniz.

 

Mesleki Eğitim Belgesi almak artık ÇOK KOLAY !..

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre belirlenen tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalışanların mesleki eğitim belgesi sahibi olmaları gerekmektedir. Yaptığı İşin niteliğiyle ilgili Mesleki Eğitim belgesi  almamış ve o alanda Mesleki Sertifikaya sahip olmayan kişiler iş alımında direk olarak değerlendirmenin dışında bırakılmaktadır.

Mesleki Eğitim Belgesi Nedir?

Mesleki eğitim:Örgün veya yaygın eğitim yoluyla bireyleri mesleğe hazırlamak, meslek sahibi olanların mesleklerindeki gelişimlerini sağlamak amacıyla gerekli bilgi ve beceri, geliştiren sosyal, kültürel ve ekonomik yeteneklerinin gelişim sürecinin bir plan içerisinde yürütülmesini sağlayan eğitimi ifade eder. Bu eğitimin başarılı sonuçlanması ile verilen belgeye de mesleki eğitim belgesi denir.

Mesleki Eğitim Belgesi nereden alınır, veren kurumlar

TÜRKTEST A.Ş. firması olarak; mesleki eğitim belgesi almak isteyen kişilerin başvurularını değerlendirmekte ve onlara en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktayız.

Mesleki Eğitim Belgesi Zorunluluğu

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre belirlenen tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan ve ek-1’de belirtilen işleri ve bu işlerde çalışanların mesleki eğitim belgesi alma zorunluluğu vardır.

Mesleki Eğitim Belgesi Cezası

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerinde belirtilen
yükümlülükleri yerine getirmeyen işverene her bir yükümlülük için ayrı ayrı ikibin Türk Lirası para cezası verilir.

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununu okumak veya bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Mesleki Eğitim Belgesi Yönetmeliği

Bu yönetmelik; 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre belirlenen tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalışanların mesleki eğitimlerinin usul ve esaslarını düzenlemektir.Yönetmelik’i bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Mesleki Eğitim Belge veya Sertifika Sorgulama

Mesleki Eğitim Sertifika numaranızı girerek Mesleki Eğitim belgenizin gerçek olup olmadığını öğrenebilirsiniz..

Eğer işveren iseniz personelinizin sertifikasının gerçek olup olmadığını da bu bölümden öğrenebilirsiniz.

http://e-yaygin.meb.gov.tr/Login.aspx

 

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: