Veliköy Mh. Vatan Cd. No:15-19 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
05538554158
salih@turktest.com.tr

İş Başvuru için OSGB ’den Sağlık Raporu Almak

İş Başvuru için OSGB ’den Sağlık Raporu Almak

İş başvurusu için Tekirdağ OSGB ‘den almanız gereken sağlık raporuna dair tüm ayrıntıları yazımız içerisinde paylaştık…

Bir işyerine çalışmak için başvuru yapmak istediğinizde, sizden talep edilen bazı belgeler vardır. Bu belgeler, işe girerken vermiş olduğunuz bilgilerinizi doğrulayan belgeler niteliğindedir. Bu belgeler arasında sağlık belgesi olarak ifade edebildiğimiz sağlık raporu da bulunmaktadır. Eskiden iş başvurusu esnasında gerekli olan sağlık raporu, sağlık ocaklarından alınabiliyorken, son yıllarda yapılan değişiklikler ile artık iş başvurusu aşamasında iş yerinin talep ettiği sağlık raporunun OSGBlerden edinilmesi gerekmektedir.

Bursa’da ikamet eden kişiler; Bursa iş sağlığı ve güvenliği konusunda resmi olarak yetkilendirilmiş firmalardan, Tekirdağ’da  ikamet eden kişiler; Türktest Laboratuvar Hizmetleri A.Ş. merkezlerinden sağlık raporu almak durumundadırlar. Bu sağlık raporu ile iş başvuru işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

OSGB’den Sağlık Raporu Almak

OSGB Tekirdağ merkezlerinden sağlık raporu alınırken pek çok türden farklı rahatsızlıklarınız sorgulanabilmekte, kontrol edilmekte ve gerektiğinde de başvuruda bulunacağı meslek kolunun gereklilikleri ile doğrudan orantılı olarak başka belgeler de talep edilmektedir.

Özellikle de işyerinin sağlık raporunun alımı ile ilgili bildirdiği özel notlar varsa, bu notlara dikkat etmeniz gerekiyor. Akciğer filmi gibi işlemler Tekirdağ OSGB tarafından gerçekleştirilebilir olsa da;  “ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir” , “gece çalışabilir” gibi özel belgelerin çıkarılması doktor heyetini gerekli kıldığından dolayı, bu türden belgelerin çıkarılabilmesi için OSGBlere değil, yetkili bir hastaneye başvurmanız gerekmektedir.

OSGBlerden sağlık raporu talep ettiğinizde, işlemler genelde kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Burada sağlık raporu edinen vatandaşın, başvuruda bulunacağı işyerinin ne gibi bilgileri talep ettiğini doğru bir şekilde bilmesi ve karşılaması gerekiyor. Ayrıca edineceğiniz sağlık raporu için de ücret ödemeniz gerekebilmektedir.

Türktest Tekirdağ OSGB Sağlık Raporu Ücreti Ne Kadar?

Tekirdağ ili sınırlarında olan vatandaşlar iş için başvuru yaptıklarında Tekirdağ Türktest Laboratuvar Hizmetleri A.Ş. OSGB firmalarından sağlık raporu talep etmektedirler. İlgili raporun hazırlanması ve gerektiğinde ek hizmetlerin de gerçekleştirilmesiyle, sağlık raporu için belli bir ücret talep edilmektedir.

Sağlık raporu ücreti ilgili yetkili Tekirdağ OSGB merkezine göre farklılık gösterebildiği gibi söz konusu sağlık raporunun içeriğine göre de değişebilmektedir. Bu nedenle kesin bir sağlık raporu ücreti söyleyememekle birlikte, bu ücret aralığının 20 TL ile 100 TL arasında değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz.

 

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: