Veliköy Mh. Vatan Cd. No:15-19 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
05538554158
salih@turktest.com.tr

Haluk ÜNALDI

Haluk ÜNALDI

Stratejik Planlama

Haluk Ünaldı, 1975 yılında Deniz Harp Okulu’ndan mezun olmuş, Deniz Kuvvetlerinde değişik görevler yapmış ve 1979 – 1981 yılları arasında Naval Postgraduate School (USA), “Operations Research / System Analysis” bölümünde master eğitimini tamamlamıştır.

1990 yılında Deniz Kuvvetlerinden ayrılarak, NATO Consultation, Command and Control Agency (Hollanda), “Operations Research” bölümünde “Senior Scientist” olarak görev almıştır. NATO`da stratejik kuvvet planlaması, arama teorisi ve harp oyunları konularında çalışmış ve birçok harp oyunu bilgisayar modelinin sorumluluğunu üstlenmiştir. 1998`de yurda dönen Ünaldı, Hollanda`da bulunduğu süre içinde NATO Okulunda “Kriz yönetimi” kursu görmüş ve Edinburg Business School (UK)`dan MBA yüksek lisansı almıştır.

Haziran 1999`da İ.d.e.a. A.Ş.`ye katılan Ünaldı, 2 yıl süre ile strateji, değişim yönetimi, system yaklaşımı, istatistik ve bilgi sistemleri konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermiştir. Ünaldı, İ.d.e.a. A.Ş.’den sonra kısa bir süre de, Akademik Bölüm Koordinatörü olarak, TÜSSİDE’de (Türkiye Sanayii Sevk ve İdare Enstitüsü) görev yapmıştır. 1998 yılından itibaren, International Solutions Group Limited (USA) şirketine savunma araştırma konularında da danışmanlık yapmakta olup, halen çok uluslu bir kurumun ‘Bilgi Yönetimi’ projesinde görev almaktadır.

Değişik dergilerde strateji konularında köşe yazıları yazmakta olan ÜNALDI’nın yayınlanmış kitap, makale ve uluslararası bildirileri vardır.

2003 yazında PARADIGMA CONSULTANCY’i kuran Ünaldı, stratejik yönetim ve bilgi yönetimi konularında faaliyet göstermektedir.

Haluk Ünaldı, 1955 İstanbul doğumlu, evli ve iki çocuk sahibidir.

2012 Yılından beri Yönetim Akademisine çözüm ortağı olarak eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: